Pasiūlyti įleidimo vietą

Adresą rašykite tekstu arba pasirinkite vietą žemėlapyje

Pridėti kitą nuotrauką
(Galima įkelti tik vieną nuotrauką)

Trakų sala ir pusiasalis

21 km
2.5 val.
2 Objektas(-ai)
Asfaltas: 1%
Žvyrkelis: 1%
Miško kelias: 1%

Aprašymas

Vaizdo įrašus apie Trakų salos ir pusiasalio pilis rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=2Vp5-_1PRpY ir https://www.youtube.com/watch?v=Hh8orWh2aQQ

Maršruto eiga

Trakų pusiasalio pilis
Architektūra

Vaizdo įrašą apie Trakų pusiasalio pilį rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=Hh8orWh2aQQ

Trakų pusiasalio pilis, vadinama Didžiąja pilimi, yra Trakų mieste, 0, 1 km į šiaurę nuo Karaimų gatvės pradžios, Kęstučio gatvės gale, pusiasalyje įsiterpusiame tarp Galvės ir Bernardinų ežerų, Trakų salos ir pusiasalio pilių kultūrinio rezervato teritorijoje. Šiaurinėje iškyšulio dalyje yra medžiais apaugęs kalnas, vadinamas Aukų. Vakarinėje ir pietvakarinėje pusėje pilį nuo miesto skiria išlikęs gynybinis griovys- fosa. Pilies teritorijoje yra XIX a. vidurio sodinto parko fragmentai.

Lankymo trukmė: 1 val.
Trakų salos pilis
Architektūra

Vaizdo įrašą apie Trakų salos pilį rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=2Vp5-_1PRpY

Trakai žavi savo unikaliu ežeringu kraštovaizdžiu bei viduramžiais statytu, praeitame amžiuje iš griuvėsių prikeltu pilių kompleksu. Senųjų Trakų, Naujųjų Trakų pusiasalio bei salos pilys – tai reprezentacinė krašto kortelė, kuri šiandien atspindi ne tik materialų architektūrinį, bet ir dvasinį Lietuvos tautos paveldą. Juk besikuriant Lietuvos valstybei Trakai buvo vienas svarbiausių politiniu ir kariniu požiūriu miestas.

Lankymo trukmė: 1 val.